Množství

199 Kč 229 Kč
Cena bez DPH: 173 Kč
Dostupnost: Vyprodáno
Značka: Naturalis
Kód výrobku: 1686

Semínka šalvěje hispánské - chia jsou nejbohatším rostlinným zdrojem esenciálních mastných kyselin. Vynikají zejména obsahem omega - 3 mastných kyselin. Dále jsou bohatá na vlákninu a antioxidanty. Charakteristickým znakem chia semínek je nadměrná schopnost vázat na sebe vodu.

Kde se Chia pěstuje

Mexický pěstitel Chia Semínek Naturalis si v oblasti superpotravin vydobyl silné postavení. V současnosti patří mezi největší exportéry semínek šalvěje hispánské na světě. Jejich prvotřídní kvalita dokáže uspokojit i tak zákaznicky náročné trhy jakými jsou Japonsko, Německo či Švýcarsko.

Jak se Chia semínka vyrábí

Současní výrobci chia semínek navazují na tisíciletou tradici. Nejen pěstování samotné, ale také důraz na sušení i skladování, je pro finální podobu produktu klíčové. Zejména důkladné a zároveň šetrné sušení je předpokladem perfektní kvality Chia Semínek Naturalis.

Certifikace

Chia semínka Naturalis 250 g - certifikace | onefit.cz

Doporučené dávkování

Dospělí konzumují 1 zarovnanou polévkovou lžíci (cca 20g) 1-2x denně. Pro děti od 3 let je vhodná 1 zarovnaná polévková lžíce (cca 20g) 1x denně.

Tipy na recepty z Chia semínek

V suchém či gelovitém stavu jsou ideálním základem koktejlů a smoothie. Chia semínka lze přidávat do jogurtů, snídaňových cereálií, pečiva či jiných pokrmů. Výborně se hodí pro přípravu pudinků a kaší. Díky víceméně neutrální chuti využijete na zahuštění omáček a polévek.

Nutriční hodnoty

  ve 100 g
Energetická hodnota 447 Kcal / 1870 kJ
Bílkoviny 21 g
Sacharidy  0 g
Tuky 30 g
Vláknina 33 g
Vitamín C   6 mg
Vápník  867 mg
Železo 9,6 mg


Pro tento výrobek nebyly nalezeny žádné recenze.

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
Potřebujete pomoci?
Potřebujete pomoci?
Použijte náš chat!
Rychlá otázka?
Rychlá otázka?
Volejte 776 646 171!
...nebo nám pošlete e-mail
...nebo pošlete e-mail
obchod@onefit.cz