Ašvaganda kapsle: Jaké jsou jejich účinky?

ašvaganda kapsle

V současné době se hodně z nás potýká s hektickým životním tempem, které může mít negativní vliv na naši celkovou pohodu a na kvalitu spánku. V případě, že hledáte způsob, jak se trochu zklidnit, vyzkoušejte doplněk stravy s ašvagandou, který vám může nabídnout vítanou úlevu.

Stres a psychické napětí si u mnohých vybírá svou daň. Kromě zvýšené náchylnosti k nepozornosti a nehodám všeho druhu může jít o chatrné psychické zdraví a o dlouhodobou únavu.

Vzhledem k tomu, že odpočinek je pro lidské tělo a psychiku velmi důležitý, dlouhodobá nespavost, obavy a špatná nálada způsobená stresem mu moc nesvědčí. Jak ale vystoupit ze začarovaného kruhu, když nemáte přístup k antidepresivům a lékům na spaní?

Než se rozhodnete se svým lékařem nasadit nejsilnější kalibr, možná vám pomohou ašvaganda kapsle.

Co je to ašvaganda?

Ašvaganda je exotická rostlina, která má mnoho různých názvů. Někdy se jí říká withanie snodárná, vitánie spavá nebo indický ženšen. Stále jde ale o pojmenování jedné konkrétní bylinky, se kterou ve velkém pracuje indická ajurvéda.

Jak vybrat a užívat kapsle ašvagandy? https://www.asva.cz/asvaganda-kapsle/

V lidovém léčitelství se nejčastěji používá na podporu normálního duševního zdraví a nálady. Také se doporučuje na redukci nespavosti, která může mít z dlouhodobého pohledu negativní vliv na vaše duševní rozpoložení a na celkové zdraví. V našich končinách se tato bylinka nejčastěji nachází ve volně prodejných doplňcích stravy. Aby však měl jejich nákup význam, je důležité znát parametry výběru kvalitního produktu. O tom si ale povíme další informace níže.

co je ašvaganda účinky užívání

Proč ji užívat – účinky

Ašvaganda se v lidovém léčitelství používala na opravdu dost potíží. Mnohé její účinky ale oceníte i v případě, že pracujete v kanceláři a každý den trpíte velkým mentálním vypětím a špatnou koncentrací.

Ašvaganda vám může nabídnout:

  • Omezení úzkosti a stresu
  • Podporu síly
  • Podporu normálního duševního rozpoložení
  • Redukci zánětů
  • Podporu paměti a dalších funkcí mozku

Mezi její další vítané účinky patří i podpora klidného nočního spánku. Na něj může mimo jiné působit i snížená hladina stresu a úzkostí. V případě, že procházíte náročným životním obdobím, může se to odrazit na délce usínání a na celkové kvalitě spánku. Pokud se tedy celkově zklidníte, měl by se zlepšit i odpočinek.

Jak dlouho užívat ašvagandu?

Doplňky stravy s ašvagandou jsou vhodné i pro dlouhodobé užívání. Na druhou stranu, tělo si může na její účinky postupně zvyknout, takže se doporučuje dodržovat schéma, které je uvedeno na obalu výrobcem.

V případě, že není dostupné, uvádí se, že je vhodné brát doplněk stravy s ašvagandou po dobu 5 dní a následně si udělat 2 dny v užívání pauzu. Aby se vám to dobře pamatovalo, doplněk stravy s ašvagandou můžete užívat třeba v průběhu pracovního týdne. O víkendu si pak můžete udělat volno a v pondělí ji znovu nasadit.

Díky tomu by nemělo dojít ke snížení účinků této bylinky na organismus, takže by mělo vše správně fungovat.

Jak si vybrat kvalitní kapsle ašvagandy?

Kapslí s ašvagandou existuje na našem trhu obrovské množství. Ne všechny doplňky stravy s jejím obsahem jsou ale srovnatelně kvalitní. Proto se společně podíváme na to, podle jakých kritérií byste si měli doplňky stravy s ašvagandou vybírat.

Nejdůležitějším parametrem je obsah withanolidů. Čím je vyšší, tím kvalitnější máte před sebou výrobek. Kromě toho, doplňky stravy s vyšším obsahem withanolidů mohou mít pohodlnější způsob užívání, protože mnohdy stačí, když si vezmete pouze 1-2 kapsle za den.

Doplňky stravy s ašvagandou, které mají nižší obsah withanolidů, pak mohou vyžadovat užití i více než 4 kapslí za den, aby se dosáhlo požadované dávky. Z toho důvodu občas mívají větší obsah kapslí v jednom balení. Když se ale podíváte na schéma užívání, nakonec můžete zjistit, že ve srovnání s kvalitnějšími doplňky stravy s vyšším obsahem withanolidů a menším počtem kapslí nejsou ekonomicky tak výhodné.

Karel Šedivý - člen týmu ONEfit.cz | onefit.cz„Ve stovkách článků uveřejněných na internetových stránkách Světa kulturistiky a v několika vydaných publikacích ze stejnojmenného vydavatelství jsem se vždy snažil přinášet vám čtenářům co nejzajímavější, nejpraktičtější a nejsrozumitelnější informace. Budu rád, pokud si je se zájmem přečtete nově i zde na Onefit.cz.“

Karel Šedivý,
člen týmu ONEfit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *