5 účinných metod proti vypadávání vlasů

vypadávání vlasů

I když zvýšené padání vlasů není ani trochu příjemné, trápí velké procento lidí, a to nejen v pokročilém věku. Proč nám vlasy padají? A co přesně potřebují, aby zůstaly husté, zdravé a v dobré kondici?

Péče o vlasy je pro mnoho lidí náročná. Bez profesionálních znalostí je totiž v mnoha případech těžké přijít na to, co jim zrovna chybí. Nemusí jít jen o potíže se suchými a poškozenými konečky, ale také o jejich nadměrné maštění či vypadávání.

Právě poslední zmíněný problém nám dovede dost pošramotit sebevědomí. Důvody, které k padání vlasů vedou, mohou být relativně banální, ale také hodně vážné. Z toho důvodu je důležité se důkladně informovat o tom, jak zabránit vypadávání vlasů. A pak se nebát uvést tyto poznatky do praxe.

Proč nám vypadávají vlasy?

Důvody ztráty vlasů mohou souviset jak s naším životním stylem, tak se zdravotním stavem. Na vině pak také může být i nezvládnutá péče o vlasy, v průběhu které se lze opakovaně dopouštět většího množství chyb. Pokud tedy skutečně toužíte po hezčích a hustších vlasech, neobejde se to bez důkladně revize toho, co svým vlasům děláte.

Na vlasy a jejich vypadávání může mít negativní vliv například androgenní alopecie a období po porodu, kdy mají vlasy tendenci ve zvýšené míře vypadávat.

Dále může mít na vlasy a jejich vypadávání vliv:

  • Zvýšená hladina stresu
  • Hladovění
  • Nedostatečná výživa
  • Užívání některých léků
  • Operace či nemoc

5 tipů, co pomáhá na vypadávání vlasů

co pomáhá proti vypadávání vlasů

Správná vnitřní výživa

Základem všeho je skutečně kvalitní vnitřní výživa, jejíž součástí je široké spektrum nejrůznějších živin. Kromě vitamínů a minerálů jsou vhodné i nejrůznější antioxidanty a bylinky, které mohou podpořit růst vlasů a omezit jejich nadměrné padání.

Kromě kvalitnějšího každodenního jídelníčku jsou dobrým krokem vícesložkové přírodní doplňky stravy na vlasy, které obsahují vitamíny skupiny B, pivovarské kvasnice, přesličku rolní, methionin, vitamín A, vitamín E, kopřivu dvoudomou, zinek a mnoho dalších látek, které vlasům dodají vše, co potřebují pro svou dobrou kondici.

Přírodní šampon a kondicionér

Vlasy jsou během mytí velmi náchylné k poškození, proto je hodně důležité, abyste používaly šetrnou pečující vlasovou kosmetiku. V přírodním šamponu bez obsahu sulfátů by rozhodně neměly chybět látky, mezi které lze zařadit například kofein, šťávu z aloe vera a bylinné extrakty (máta, levandule, kopřiva…). Tyto složky dodávají vlasům hydrataci, šetrně je čistí a přispívají k podpoře růstu vlasů a k normálnímu stavu pokožky hlavy. Následovat by pak měla aplikace přírodního kondicionéru s kofeinem, panthenolem a kurkumou.

Vlasový zábal

Olejový zábal lze aplikovat jak na konečky a do délek, tak na pokožku hlavy. Kosmetický olej by měl být kvalitní a měly byste ho nechat působit alespoň po dobu několika minut. Dobrou volbou je například ricinový olej, olivový olej, kokosový olej či arganový olej.

Aby byl účinek oleje na vlasy co nejlepší, po aplikaci vlasy skryjte koupací čepicí nebo starým ručníkem. Také si pak nezapomeňte vlasy skutečně dobře umýt, protože v opačném případě budou i po usušení mastné.

Šetrný styling

Vlasům vyloženě prospěje i šetrnější vlasový styling. Kromě toho, že se vyplatí hledět na kvalitu používaných výrobků, vlasy netýrejte nadměrným teplem, solí, chlorem a dalšími poškozujícími faktory.

K vypadávání vlasů může přispět například agresivní odbarvování peroxidem a používání některých barev na vlasy. Pozor si také dávejte na prodlužování vlasů a na nošení příčesků, které mohou být pro vaše přírodní vlasy příliš těžké.

Masáž pokožky hlavy

Masáž pokožky hlavy může přispět k jejímu lepšímu prokrvení. Vzhledem k tomu, že červené krvinky přinášejí živiny, k vlasům se dostanou vitamíny a minerály ze stravy a z přírodních doplňků stravy, o kterých jsme hovořili o pár řádků výše. Masáž by neměla být agresivní, ale měla by se provádět alespoň jednou denně. Dobrou volbu představují speciální masážní kartáče, které dnes seženete v každé lepší drogerii.

Karel Šedivý - člen týmu ONEfit.cz | onefit.cz„Ve stovkách článků uveřejněných na internetových stránkách Světa kulturistiky a v několika vydaných publikacích ze stejnojmenného vydavatelství jsem se vždy snažil přinášet vám čtenářům co nejzajímavější, nejpraktičtější a nejsrozumitelnější informace. Budu rád, pokud si je se zájmem přečtete nově i zde na Onefit.cz.“

Karel Šedivý,
člen týmu ONEfit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *