Čelní dřep – front squat (přední dřep)

Čelní dřep - front squat (přední dřep)

Jedná se o poměrně náročnou variantu, a to zejména z důvodu nepříliš snadného či spíše nekomfortního způsobu uložení osy činky. Ta totiž spočívá vepředu na ramenou, tlačí na ně a prakticky neumožňuje použité podobně těžkých zátěží jako v případě klasického dřepu. Relativně lehčí váha je však vykompenzována náročnějším provedením z důvodu změny těžiště, a tak není vůbec od věci navzdory určité nepohodlnosti dřepy s činkou vpředu příležitostně začlenit do tréninkového programu.

Balíček pro nabírání svalů a síly od Bodyflex Fitness | ONEfit.czMaximalizujte svalový růst pomocí Balíčku suplementů – svaly & síla, který je vhodný pro všechny, kteří potřebují nabrat novou svalovou hmotu a podpořit rozvoj síly a vytrvalosti. Je složen z extra silných kombinací účinných látek, které vám pomohou splnit váš cíl.

Poznámka k provedení a hlavní zatěžované svaly

Cvik působí na rozdíl od klasického dřepu větší měrou na kvadricepsy, nicméně gluteály a hamstringy budou i nadále odvádět nemalý kus práce. Při provádění je dobré soustředit se na záběr směřovaný do pat, trup se díky těžišti přirozeně dostává do téměř kolmé pozice. Pro komfortnější uložení činky na předních deltech je možné použít například ručník.

Čelní dřep - front squat (technika) | ONEfit.cz

Karel Šedivý - člen týmu ONEfit.cz | ONEfit.cz„Ve stovkách článků uveřejněných na internetových stránkách Světa kulturistiky a v několika vydaných publikacích ze stejnojmenného vydavatelství jsem se vždy snažil přinášet vám čtenářům co nejzajímavější, nejpraktičtější a nejsrozumitelnější informace. Budu rád, pokud si je se zájmem přečtete nově i zde na ONEfit.cz.“

Karel Šedivý,
člen týmu ONEfit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *