Cviky na zadek a stehna

Cviky na zadek a stehna

V předešlém článku Nejlepší cviky na zadek jsme si ukázali a popsali cviky na zpevnění zadku, které by v našem tréninku neměly chybět. Nyní si však ukážeme konkrétní trénink za použití pomůcek jako je TRX, Bosu atd., bez dopomoci posilovacích přístrojů. Výhodou tohoto tréninku je, že cviky můžete dělat nejen ve fitness centru, ale také i u vás doma a nezabere to moc času.

Povislý zadek se stane minulostí

Cviky na stehna a zadek jsou složeny ze 6 cviků, které zatíží svaly z mnoha různých úhlů, což je předpoklad Lion Combo 8 k podpoře spalování tuků | onefit.czPodpořte spalování tuků pomocí 
vysoce účinného spalovače
Combo 8
úspěchu. 
Hýžďové svalstvo je tvořeno z většiny pomalými svalovými vlákny, což znamená, že je nejlépe procvičíte pomocí pomalejších, vytrvalostních cviků. Většina žen se zaměřuje na procvičení především velkého hýžďového svalu. V tomto případě jsou ostatní partie (střední sval hýžďový a malý sval hýžďový) zanedbávané a následně pak nemohou dosáhnout dokonalého rozvoje celé svalové skupiny. Všichni asi víme, že když má být nějaká svalová skupina v perfektní formě, musí být rovnoměrně rozvinuté všechny její základní části. Zanedbáním rozvoje jedné z nich narušíte dosažení kvalitních výsledků.

Zatínání svalů k pevnému zadku

Co to v praxi znamená? Že při procvičování zadečku si nevystačíte se cviky, zatěžujícími výhradně velký hýžďový sval. Potřebujete zapojit také ty menší, jako jsou střední a malý hýžďový sval či hamstringy. Jestliže chcete z tréninku vytěžit maximum, je potřeba při každém opakování co nejvíce zatínat procvičovanou partii, v našem případě se jedná o stehna a hýždě. Výrazným zatínáním svalů zapojíte velký sval hýžďový ještě větší silou. Současně se díky tomu posiluje také svalstvo pánevního dna, které následně přispívá k rozvoji svalů trupu. Cvičení tak získává na efektivitě i díky zdánlivým detailům.

Cviky na zadek a stehna video

Trénink je složen z následujících cviků

Než začnete s tréninkem, nezapomeňte udělat strečink a zahřát svaly a klouby. Po každém cviku si udělejte 1 minutu pauzu a přejděte na cvik následující. Pauza mezi sériemi by neměla být delší než 30 sekund.

Cvik Série Opakování
Dřep na jedné noze na TRX 3-4 15 na každou nohu
Skoky do dřepu na Bosu 3-4 15 
Sumo dřepy s výpadem křižmo vzad 3-4 15 na každou nohu
Zvedání pánve na balónu 3-4 15
Sumo dřepy s výkopem do strany na Bosu 3-4 15 na každou nohu
Výstupy na stupínek/lavičku/schod 3-4 15 na každou nohu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *