Dřepy s jednoručkami – Dumbbell Squat

Dřepy s jednoručkami - Dumbbell Squat

Pokud se občas stane, že je velká činka v dřepovacím stojanu beznadějně zabraná na dlouhé desítky minut, je namísto obvyklé náhrady v podobě legpresu možné vyzkoušet dřep s jednoručními činkami. A nejen protentokrát, ale třeba i příště, navzdory volnému dřepovacímu stanovišti.

Poznámka k provedení a hlavní zatěžované svaly

Při tomto cviku jsou na tělo kladeny odlišně vnímané nároky na celkovou koordinaci pohybů. Relativně těžká zátěž s sebou nese zvýšený nárok na sílu úchopu, který ovšem každý poctivě trénující cvičenec bude mít dobře rozvinutý například i díky cvičení mrtvých tahů (i ty lze právě s jednoručkami vyzkoušet). Přesto lze v případě potřeby či na konci vysilujícího tréninku zvážit občasné použití trhaček či háků, neboť v tomto případě nelze využít výhod již dříve zmíněného zámkového úchopu. Při dřepech s jednoručními činkami se zejména při úplném rozsahu pohybu do pohybu zapojují nejen stehenní svaly, ale také svaly zádové a svalstvo předloktí. Cvik kromě toho odlišným způsobem prověří celkovou fyzickou kondici.

Dřepy s jednoručkami - Dumbbell Squat | ONEfit.cz

Karel Šedivý - člen týmu ONEfit.cz | ONEfit.cz„Ve stovkách článků uveřejněných na internetových stránkách Světa kulturistiky a v několika vydaných publikacích ze stejnojmenného vydavatelství jsem se vždy snažil přinášet vám čtenářům co nejzajímavější, nejpraktičtější a nejsrozumitelnější informace. Budu rád, pokud si je se zájmem přečtete nově i zde na ONEfit.cz.“

Karel Šedivý,
člen týmu ONEfit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *