Jak vybrat mixér smoothie?

Jak vybrat mixér smoothie?

Pro mnoho lidí se součástí zdravého životního stylu stala příprava nejrůznějších nápojů z čerstvého ovoce, zeleniny a dalších ingrediencí jako jsou vločky, ořechy, jogurt, proteinové nápoje apod. K tomu, abychom si nějaký ten zdravý, vitaminy plně nabitý nápoj udělali, je potřeba vybrat takový mixér, který je k tomu určen. V tomto případě přichází na řadu Smoothie mixéry. Jaký si ale vybrat? Naše požadavky byly vcelku jasné, chtěli jsme výkonný mixér, který zvládne rozdrtit třeba i led a další mražené a tvrdé suroviny, aby byl lehce ovladatelný, spolehlivý, hezky vypadal a stál málo peněz. Dá se říci, že jsme chtěli perfektní stroj za rozumnou cenu. K našemu testu jsme si vybrali Smoothie mixér od belgické značky DOMO. Pojďme se tedy podívat, jak v našem testu obstál.

Internetový obchod ONEfit.cz doporučuje Smoothie mixér DOMO

Co je Smoothie?
Jedná se o nápoj, který je mixovaný z čerstvého ovoce a zeleniny a dalších zdravých surovin. Smoothie nápoje jsou zdravější než džusy, neboť jsou bez konzervantů a barviv, mají větší podíl vlákniny, vitaminů, minerálů a antioxidantů. 

Překvapivý výkon

Samozřejmě jako první, co nás zajímalo, jestli je dostatečně výkonný na to, aby rozdrtil tvrdé kusy zeleniny, ovoce, ale také i mražené potraviny nebo i led. V tomto přípradě přístroj na smoothie neměl žádný problém a rozdrtil vše, co jsme do něj naházeli. Zkoušeli jsme třeba mrkev, mražené borůvky, jahody, jablka, led apod. Do několika sekund jsme měli skvělý nápoj. Zkoušeli jsme také, jestli zvládne mixovat extrémně hustou konzistenci s přimícháním jogurtu, ořechů atd. Až na pár zaváhání a trochu hlučnějšího projevu si s tím mixér pohrál. Velkou výhodou bylo, že i pod tímto zatížením jsme necítíli motor, čehož jsme se obávali. Pro přesnost, stroj nám nabízí rychlost otáček nožů: 17215 až 25825 ot./min o příkonu 300 W.

Líbivý design a skvělá ovladatelnost

Design tohoto mixéru jsme si hned oblíbili, na to, co umí, je poměrně malý, a tak nikde nezabírá místo. Navíc je dostupný ve 4 barevných provedeních. Mixér si nás získal hlavně svou ovladatelností, manipulací s pítky, víčky atd., která je opravdu velmi snadná. Při šroubování nožů k přenosné láhvi nemusíte vynakládat velkou sílu. Zašroubování láhve k motoru zvládne i zručný antitalent nebo dítě. Mixovali jsme různé potraviny po sobě a nestalo se nám, že by se mixér jinak zbarvil nebo měl chuť z předchozího nápoje. Lahve i pítka se dají lehce umýt a to dokonce i v myčce. 

Praktičnost

Součástí balení je jedna 300ml a jedna 600ml přenosná láhev a každá má svoje pítko. To znamená, že po umíchání nápoje nasadíme místo nožů uzaviratelné pítko a láhev hodíme do sportovní tašky, do auta apod. Vše perfektně těsní, a tak se nemusíte obávat, že se vám nápoj někde rozlije. Pokud dojde k poškození těsnění, lze využít nových těsnících kroužků, které jsou rovněž součástí balení. Také jsme tu našli knihy receptur, ve které najdete praktické recepty a návody, jak si udělat smoothie nápoj. 

Obsah balení Smoothie mixéru | onefit.cz Nože, které rozdrtí i led | onefit.cz

Smoothie mixér DOMO doporučujeme

Po každodenním užíváním po dobu 3 týdnů jsme nadmíru spokojeni. Do rukou se nám dostala velmi spolehlivá mašina za 799 Kč, která nabízí vše, co jsme od Smoothie mixéru očekávali. Nadále nám dělá radost a věříme, že ještě dlouho dělat bude.

Hlavní přednosti Smoothie mixéru DOMO

 • skvělý výkon
 • snadná udržba a umyvatelnost (i v myčce)
 • snadná přípráva nápojů a ovladatelnost
 • nízká hlučnost
 • není cítit motor
 • bezpečnost – mohou používat i děti
 • rozdrtí mražené suroviny včetně ledu
 • skvělý design
 • praktičnost
 • 2 přenosné láhve, pítka i těsnění
 • víčka vyborně těsní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *