Nejlepší cviky na vrcholek bicepsu

Nejlepší cviky na vrcholek bicepsu

O přiměřeně velké a hezky tvarované bicepsy usiluje asi každý, kdo pravidelně tráví čas ve fitness centrech a posilovnách. Ve vašem tréninku se často objevují ty samé cviky na objem bicepsů, jako jsou bicepsové zdvihy s velkou činkou ve stoji, nebo s jednoručkami, zdvihy na Scottově lavici apod. To samé platí i pro počty opakování a sérií.

Jak na vrcholek bicepsů

Zkuste pro tentokrát udělat změnu a zaměřte se na vrcholek bicepsů. Vrcholek bicepsu je ta pověstná vyvýšenina, kterou vidíte, když zatnete sval. Vyzkoušejte několik osvědčených cviků, které vám tento vrcholek pomohou vybudovat. Jednou z menších uprav, bude počet opakování, ten se nebude pohybovat v obvyklých 6-8, ale mezi 12 až 15. Je to z toho důvodu, abychom do procvičovaného svalu dostali hodně krve. Důležité je, abyste při posledních několika opakování svaly silně zatínali. Je velmi pravděpodobně, že se svaly dostanou až do nepříjemných křečí. Nesmíme také zapomenout, jak moc důležitá je koncentrace a technika u provedení cviku.

Cviky na vrcholek bicepsů - Filip Křivka | onefit.cz

Pokud byste potřebovali poradit s objemem bicepsů, přečtěte si článek Cviky na bicepsy a jejich objem. To samé platí i pro rozvoj tricepsů, o nichž píšeme v článku Cviky na tricepsy a jejich objem.

Nezapomínejte na skladbu jídla

Vždy mějte na paměti, že vaše výsledky výrazně ovlivňuje skladba jídla, trénink a regenerace. Úsilí vynaložené v posilovně by mělo být podpořeno dostatečným příjmem bílkovin, sacharidů a tuků během dne. Pro podporu růstu můžete využít také sportovní výživu, jako jsou proteinové nápoje, pro ektomorfy i gainery, dále pak kreatiny a popřípadě předtréninkové suplementy. 

Bodyflex Fitness Kick Ass 450 g | onefit.czNapumpuj svaly k prasknutí pomocí nadupaného extra silného předtréninkového přípravku Kick Ass, který z vás při tréninku dostane maximum! Obsahuje směs 12 aktivních složek v nejvyšších povolených dávkách podle legislativy ČR. Složky mají své nezastupitelné místo a jsou dokonale vyváženy tak, aby Kick Ass dodal maximální napumpování, sílu a soustředěnost při tréninku, bez vedlejších účinků.

3 cviky na vrcholek bicepsů.

Bicepsové zdvihy s velkou činkou s úhlem 90 stupňů.

K tomu nám může posloužit klasická Scottova lavice, ale obráceně. Opřeme si paže o podložku tak, aby byly kolmo k zemi a ruce budou propnuté. Poté budeme zvedat činku nahoru. V horní poloze chvíli setrváme a snažíme o maximální zatnutí svalů. Lokty z podložky nezvedáme. Pak činku kontrolovaně a pomaleji spouštíme dolů do natažených paží. Garantujeme vám, že budete cítit silnou, ale příjemnou bolest bicepsů. Udělejte 3-4 série po 12-15 opakováních.

Bicepsové zdvihy s velkou činkou pod úhlem 90 stupňů - Filip Křivka | onefit.cz Bicepsové zdvihy s velkou činkou pod úhlem 90 stupňů - Filip Křivka | onefit.cz

Bicepsové zdvihy na protisměrných kladkách

Uchopte adaptéry na vrchní kladce a stoupněte si vzpřímeně doprostřed mezi kladky. Natáhněte ruce tak, aby dlaně směřovaly směr nahoru. Poté, aniž by se lokty a paže hýbaly, budeme přitahovat dlaně k ramenům. V této vrcholné fázi budeme opět silně zatínat bicepsy. Pomalu a kontrolovaně se vracejte do výchozí polohy, kdy se paže zcela propnou. Pak opakujte ve 3-4 sériích po 12-15 opakováních.

Bicepsové zdvihy na protisměrných kladkách - Filip Křivka | onefit.cz Bicepsové zdvihy na protisměrných kladkách - Filip Křivka | onefit.cz

Bicepsové zdvihy s jednoručními činkami vleže na rovné lavici

U tohoto cviku bude potřeba taková lavice, abychom se při natažení paží nedotýkali země. Čili nějakou vyšší. Lehneme si na záda a vyvěsíme paže s jednoručními činkami. Toto bude naše výchozí pozice. Poté budeme činky zvedat až do horní polohy, kde dojde k maximální kontrakci. Pak činku spustíme dolů do natažených rukou. Proveďte opět 3-4 série po 12-15 opakováních. V tomto případě vám doporučujeme, abyste nohy neměli položené na zemi, ale na lavičce, aby nedocházelo k nadměrnému prohnutí zad v bederní a krční oblasti, jako tomu je na obrázku. Když nenajdete vysokou lavičku, musíte si poradit trochu jinak, třeba kotouči pod lavicí.

Bicepsové zdvihy s jednoručními činkami vleže na rovné lavici | onefit.cz Bicepsové zdvihy s jednoručními činkami vleže na rovné lavici | onefit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *