ONEfit recenze – Nitrox Pump (Prom-in)

ONEfit recenze - Nitrox Pump (Prom-in)

Dnešní recenzi se budeme věnovat dlouholeté tradiční značce Prom-in dříve Promil, konkrétně výrobku Nitrox Pump. Firmu Prom-in asi není třeba více představovat. Dle zkušeností zákazníků šla kvalita výrobků této značky za posledních pár let rapidně dolů. Každý mi asi potvrdí, že ten, kdo zkusil například Laktofit, nebylo to pravé ořechové. Po vypití se vám střeva různě a hlasitě převalovala, ten, kdo byl odolnější, nadýmalo se mu břicho, ti slabší jedinci skončili během krátké chvíle na záchodě. Při mixování se tvořila hromada pěny, jako z pohádky Hrnečku vař a chuť také nic moc. To asi není ten správný efekt, který od tohoto výrobku očekáváte. Bohužel tento fakt způsobil to, že konzumenti radši sáhli po jiném konkurenčním výrobku s tím, že si od firmy Prom-in nikdy nic nekoupí. Není divu.

ALE, znovu podotýkám ALE! Firma Prom-in vyšla se zcela novou řadou Essential, která má být pravým opakem toho, co jsme popisovali výše. Slibuje vysokou kvalitu, perfektní chuť, účinnost a tudíž i spokojenost zákazníků

Je tomu skutečně tak? Jsou výroky značky Prom-in pravdivé? Nedávno se nám kompletní řada Essential dostala do ruky, a tak jsme neváhali ani chvíli a otestovali jsme několik výrobků, na které dojde řada v dalších recenzích. Dnes se budeme ale věnovat před tréninkovému suplementu Nitrox Pump. 

ONEfit recenze - Nitrox Pump (Prom-in)

Pojďme si v rychlosti ukázat složení tohoto výrobku, a jakou funkci by to mělo plnit. V dóze se nachází 750 g sypkého prášku rozpustného ve vodě s několika účinnými látkami, které mají oddálit únavu, podpořit napumpování svalů a sílu. Konkrétně se jedná o KreatinArginin AKGBeta AlanineCitrulin malátTaurinExtrakt zeleného čajeKofein a Niacin. Nutriční hodnoty si uvedeme níže.

Aby se jednalo o nezávislý test, dali jsme je 15 lidem ve fitcentru a několika lidem v jiných sportovních odvětví, mezi nimiž byli vrcholoví i kondiční sportovci. Jednalo se o příchuť malina. 

A jaké měly pocity po užití 4 odměrek (15 g – 1 dávka)? Po zhruba 15 min. úplně všichni zaznamenali nejen větší chuť na trénink a jakési nabuzení, ale také příjemné mravenčení po celém těle a horkost. U někoho opravdu extrémně, a proto doporučujeme pro začátek snížit dávku na polovinu. Tyto pocity přetrvávaly ještě nějakou dobu po ukončení tréninku. V průběhu tréninku se jejich síla zvýšila natolik, že někteří s přehledem překonali svůj silový výkon a někteří trénovali bez pocitu únavy jako smyslu zbavení. Svaly měli v jednom ohni a s pocitem, že jim asi prasknou. Jejich pauza mezi sériemi se zkrátila, tudíž se zvýšila intenzita tréninku, ale zároveň se zvýšila i síla. Nesmíme také zapomenout na chuť. Ta je naprosto excelentní. Jako byste jedli maliny, nebo šťávu z nich. Výrobce udává rozmíchat 1 dávku v 300 ml vody. Někomu to může přijít v této koncentraci moc sladké. Podle chuti doporučujeme přidat více vody.

Nutriční hodnoty

Ve 100 g V porci (15 g)
energetická hodnota 1250 KJ/297 kcal 187kj/44kcal
bílkoviny 74 g 11 g
sacharidy 2,2 g 0,3 g
tuky 0,1 g 0,1 g
vláknina 0,1 g 0,1 g

Přehled účinných látek

Ve 100 g V porci 15 g
Creatin 24 g 3,6 g
Arginin AKG 23,6 g 3,5 g
Beta Alanin 21,4 g 3,2 g
Citrulin malát 12,7 g 1,9 g
Taurin 6,8 g 1 g
Zelený čaj 2,1 g 0,3 g
Kofein 1,7 g 0,2 g
Niacin 0,1 g 0,01g

Závěrem

U některých výrobků na stejné bázi se stává, že po několika minutách se efekt vytrácí a s ním samozřejmě i výkonnost. S Nitrox Pump si s přehledem odcvičíte svůj trénink od začátku až do konce, bez poklesu výkonu. 

Takže to, co výrobce slibuje a uvádí, je pravdaJedná se o velmi vydařený a účinný před tréninkový suplement a internetový obchod onefit.cz ho může jedině DOPORUČIT!

Klady

 • Vhodné jak do objemu, tak i do diety
 • Větší síla
 • Větší výbušnost
 • Větší vytrvalost
 • Oddaluje únavu
 • Žilnatost
 • Napumpování svalů
 • Skvělá chuť
 • Vysoká koncentrace účinných látek v dávce a další

Zápory

 1. Nepřítomnost BCAA a glutaminu – toto nepovažujeme za velký problém, protože u každého jedince se příjem BCAA liší. Čili i tak by se například v dietě musely doplňovat.
 2. Pro někoho příliš sladká chuť a příliš aromatické v 300 ml vody. Stačí přidat více vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *