Rady, jak rychle a efektivně zhubnout

jak rychle zhubnout

Mnoho lidí zajímá, jak rychle zhubnout a novou váhu si udržet i v budoucnu. I když jde o proces, který zabere delší dobu, existuje několik tipů a triků, díky kterým se dá ztráta hmotnosti trochu urychlit. Pokud chcete vědět o tomto tématu další informace, v tom případě budeme rádi, když budete pokračovat ve čtení.

Někteří lidé si přejí zhubnout prakticky přes noc. Mnozí se o to dokonce i pokouší. Například tak, že několik dní nic kloudného nepijí ani nejí. Asi nemusíme říkat, že tento trend, který často vychází z různých diet celebrit, není ani trochu zdravý. Navíc, jakmile se vrátíte ke svému původnímu jídelníčku, existuje poměrně velká pravděpodobnost, že si na vás počíhá jojo efekt, kvůli kterému svá kila naberete zase rychle zpátky.

Jak rychle zhubnout? https://www.harmoline.cz/jak-rychle-zhubnout/

Možná na to ale jdete celou dobu špatně. V průběhu hubnutí by se nemělo hladovět. Také je důležité klást důraz na velikost porcí, na dostatek spánku a na přiměřený pohyb. To vše navíc můžete podpořit ještě několika dalšími tipy, které vám mohou vaši cestu za štíhlejší postavou ještě krapet usnadnit.

jak efektivně zhubnout

Na co si dát pozor při rychlém hubnutí?

Rizik, která jsou s rychlým hubnutím spojená, existuje víc. V první řadě bývá velkým problémem nedostatek energie a živin, proto se snažte jíst pestrou stravu a nesnažte se snížit svůj každodenní kalorický příjem pod přijatelnou hranici. V případě, že toto doporučení nedodržíte, můžete zkolabovat, způsobit si zdravotní problémy nebo po skončení procesu bojovat s jojo efektem.

Někteří lidé také nedělají rozdíly mezi tím, co je zdravé, a mezi tím, co je dietní. Ne vždy zdravá jídla patří do obou kategorií, takže můžete nevědomky přispívat k tomu, že místo hubnutí začnete ještě více přibírat. Mezi problematické potraviny patří například avokádo, ořechy, olivový olej a podobně. (Protože obsahují větší množství kalorií.) Je tedy důležité pečlivě odměřovat velikost jednotlivých porcí.

V neposlední řadě, dávejte velký pozor i na přehnané cvičení. Pokud se rozhodnete vykonávat nějakou pohybovou aktivitu několik hodin denně, můžete si způsobit zranění. Tělo se navíc může vyčerpat, takže se možná nebude chtít zbavit uloženého tuku. (V obavě, že by pokračující náročná aktivita mohla vést k naprostému vysílení organismu.)

5 tipů, jak rychle zhubnout

Snídaně

Říká se, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, protože nám pomůže doplnit energii po dlouhém nočním spánku. I když během snídaně přijmete nějaké kalorie, pokud ji vynecháte, může to vést k tomu, že si v průběhu dne budete vybírat méně zdravá jídla. Také můžete mít větší sklony konzumovat nezdravé svačinky.

Pitný režim

Také by se neměl ignorovat zdravě nastavený pitný režim, jehož základem by měla být čistá voda. V případě, že vám nechutná, můžete ji ozvláštnit nakrájeným ovocem a bylinkami. Někteří lidé si mohou plést hlad a žízeň, takže pokud máte pocit, že vám začíná kručet v žaludku, zkuste se nejprve napít a teprve když to nepřejde, můžete něco sníst.

rychlé hubnutí

Menší talíř

V případě, že máte potíže s dodržováním doporučených porcí jídla, zkuste ošálit svůj mozek tím, že začnete používat menší talíř. Také se hodí, abyste zkusili během jídla trochu zpomalit. Mozek si začíná uvědomovat plnost žaludku cca po 20 minutách. Když zpomalíte, nejspíš toho ve finále sníte mnohem méně. Doma by se vám navíc neměla povalovat nezdravá a kalorická lákadla, která budete chtít při nějaké příležitosti sníst.

Pohybová aktivita

Nemusíte trávit nekonečné hodiny v posilovně. Určitě ale můžete začít chodit na procházky po okolí svého bydliště. Neuškodí vám ani chůze na nákup a chůze do schodů. Jakmile se začnete cítit po fyzické stránce více fit, můžete začít i s nějakým náročnějším sportem, který vám bude dělat radost.

Spalovače tuku

V neposlední řadě můžete výše uvedené body podpořit spalovači tuku, které obsahují látky přírodního původu, jež podporují sportovní výkony a rychlost metabolismu. Mohou obsahovat například kofein, chitosan, synefrin, extrakt z černého pepře a mnoho dalších.

Jak podpořit rychlé hubnutí?

V první řadě si uvědomte, že hubnutí je proces. V jeho průběhu se navíc počítá vše, co se pro sebe rozhodnete udělat. I když jsme to výše neuvedli, určitě vám kromě spalovače tuku, pohybu, pitného režimu a dalších, pomůže i redukce stresu a dostatečné množství spánku. Protože i tyhle drobnosti mají na úspěšnou a zdravou ztrátu hmotnosti nemalý vliv.

Karel Šedivý - člen týmu ONEfit.cz | onefit.cz„Ve stovkách článků uveřejněných na internetových stránkách Světa kulturistiky a v několika vydaných publikacích ze stejnojmenného vydavatelství jsem se vždy snažil přinášet vám čtenářům co nejzajímavější, nejpraktičtější a nejsrozumitelnější informace. Budu rád, pokud si je se zájmem přečtete nově i zde na Onefit.cz.“

Karel Šedivý,
člen týmu ONEfit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *