Tlaky za hlavou nebo tlaky před hlavou?

Tlaky za hlavou nebo tlaky před hlavou?

Máme zde dva cviky, kterými zatěžujeme deltové svaly, ale nabízí se otázka, který je lepší pro budování širokých ramen? Pokud chcete mít široká ramena a vytvořit V tvar, vítězem se jednoznačně stávají tlaky za hlavou s velkou činkou. Pojďme se na tyto dva cviky v rychlosti podívat.

Tlaky za hlavou

Říká se, že tlaky za hlavou jsou těžší než tlaky před hlavou. Nejsem si úplně jistý tímto tvrzením, ale pravdou je fakt, že se u tohoto cviku nejvíce zapojují všechny tři hlavy deltového svalu a to už také z důvodů toho, že lokty směřují více do stran. Kdežto u tlaků před hlavou směřují lokty více dopředu, tím pádem se z velké části zapojují přední delty. Jestliže chcete zapůsobit mohutnými rameny, zařaďte tlaky za hlavou.

Nejlepší cviky na ramena - tlaky s velkou činkou za hlavu vsedě | onefit.cz Nejlepší cviky na ramena - tlaky s velkou činkou za hlavu vsedě | onefit.cz

Tlaky před hlavou

I tento cvik samozřejmě zapojuje všechny tři hlavy deltového svalu, ale jak jsme si psali již výše, tím, že jsou lokty u tohoto cviku více vpředu, zapojují se hlavně přední delty. Bohužel mnoho lidí tento cvik zapojuje do svého tréninku neustále, upřednostňuje ho, dále pak v ten samý trénink ještě zařazuje cviky na přední delty, které se stávají dominantou deltových svalů a dochází k dysbalanci.

Nejlepší cviky na ramena - tlaky s velkou činkou před hlavu vsedě | onefit.cz Nejlepší cviky na ramena - tlaky s velkou činkou před hlavu vsedě | onefit.cz Nejlepší cviky na ramena - tlaky s velkou činkou před hlavu vsedě | onefit.cz

Závěrem

Vyhodnoťte, která část deltových svalů je nejslabší a tím začněte svůj trénink a zaměřte se na ni. Pokud to je zadní část, začněte se cviky, které zapojí zadní delty, jako jsou například upažování v předklonu s jednoručními činkami nebo zapažování na přístroji apod. V článku Nejlepší cviky na ramana se dozvíte, které cviky jsou nejlepší pro budování svalové hmoty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *