Husté vlasy: Jak dosáhnout zdravé a plné hřívy

husté vlasy

Krásné a husté vlasy nemusí být pouhým snem. Jak ale nastavit péči o kštici tak, abyste po cestě potkaly co nejméně komplikací? A co vše má na ztrátu plnosti vlasů vlastně vliv? Pokud si kladete stejné otázky, řešení najdete v našem dnešním článku.

Vlasy jsou tvořeny keratinem a mezi jejich hlavní úkoly patří termoregulace. Jelikož je ale společnost již po staletí plná marnivých lidí, stal se z nich i jeden z mnoha atributů naší přitažlivosti a krásy. Z toho důvodu mnohdy neváháme za péči o ně utratit i velké množství finančních prostředků a stále hledáme způsoby, jak zdokonalovat jejich vzhled.

Kvalita vlasů se ale člověk od člověka různí. Pak také existují chronické potíže, které mohou mít na jejich stav taktéž nemalý vliv. A i původně dobrou kvalitu vlasů může pohřbít špatně nastavená péče. Z toho důvodu se podíváme na tipy a triky, jak mít husté vlasy.

Co ovlivňuje hustotu a růst vlasů?

Zhoršená kvalita vlasů může souviset například s genetikou. Ne u každého jde ale právě o tento případ. Pozor si musíte dávat i na svůj zdravotní stav, životní styl a pečující rutinu. Větší riziko slabých a vypadávajících vlasů budou mít například lidé, kteří mají v rodině androgenní alopecii. (A týká se to především mužů.)

Pozor si také dejte na:

  • Stres
  • Agresivní barvy na vlasy a odbarvovače (včetně peroxidu)
  • Onemocnění štítné žlázy
  • Kožní potíže (lupénka, seboroická dermatitida…)
  • Tahání vlasů (například kvůli nervozitě)
  • Nošení těžkých příčesků
  • Kvalitu vnitřní výživy

U žen také při padání vlasů a při ztrátě jejich objemu mohou hrát velkou roli i hormonální faktory. Například po porodu se dá očekávat, že vám budou vlasy padat ve zvýšeném množství. Kvalita vlasů také trpí kvůli zvyšujícímu se věku. Speciálně ženy v post-menopauze mohou zaznamenat jejich zhoršenou kvalitu a méně uspokojivý stav pleti

5 tipů, jak mít hustší vlasy

jak mít hustší vlasy

Vitamíny a bylinky na vlasy

Základním stavebním kamenem veškerého úspěchu je dobře nastavená vnitřní výživa, která by měla zahrnovat dostatečné množství vitamínů, minerálů a dalších pečujících látek. Ty mohou podporovat normální produkci kolagenu, normální stav červených krvinek, ochranu buněk před předčasným poškozením a podobně. Je tedy vhodné, aby byly v jídelníčku zastoupeny co největší měrou. Pro vlasy jsou vhodné například přírodní doplňky stravy na vlasy, nehty a pokožku, které obsahují kolagen, vitamín C, vitamín E, vitamíny skupiny B, přesličku rolní, pivovarské kvasnice a mnoho dalších.

Zkrácení délky

Možná tomu nebudete chtít věřit, ale na vlasy má dobrý vliv i zkrácení jejich délky. Kromě toho, že se zbavíte poničených konečků a délek, kratší vlasy mají tendenci trochu poskočit směrem nahoru, takže vypadají plnější a nechybí v nich přirozený pohyb. Tento efekt můžete podpořit i správným sestříháním vrstev.

Dobrý šampon a kondicionér

I kvalitní šampony a kondicionéry mohou hrát při zvětšování objemu vlasů svoji roli. Speciálně, pokud si vyberete kvalitní přírodní šampon a kondicionér na podporu plnosti vlasů. Dále si vybírejte stylingové přípravky pro zvětšení objemu. Naopak se snažte vyhnout olejům, kvůli kterým by mohly vlasy vypadat zplihle. Kondicionér si taktéž nikdy nedávejte až k hlavě, protože by mohl jemné a řídké vlasy zatížit.

Tužidlo

Před foukáním vlasů, které opět dodá vašim vlasům optický objem, zvažte aplikaci tužidla pro zvětšení plnosti. Posléze použijte kulatý kartáč a dejte si záležet na tom, abyste zvedly vlasy u kořínků. Sice bude fénování trvat trochu déle, těšit se však můžete na téměř profesionální výsledek.

Suchý šampon

Někdy se může stát, že na fénování vlasů nemáte z nějakého důvodu dostatek času. Právě v takové chvíli se vyplatí mít po ruce dobrý suchý šampon, který si důkladně nastříkate ke kořínkům. Nemusí ho být moc, mělo by ho být ale dost na to, aby dokázal vlasy u hlavy trochu nadzvednout.

U suchého šamponu ale dávejte pozor na to, aby vám ve vlasech nezanechával viditelné stopy. Neměl by se také používat každý den, protože by mohl způsobit nežádoucí zanesení pórů pokožky hlavy.

Karel Šedivý - člen týmu ONEfit.cz | onefit.cz„Ve stovkách článků uveřejněných na internetových stránkách Světa kulturistiky a v několika vydaných publikacích ze stejnojmenného vydavatelství jsem se vždy snažil přinášet vám čtenářům co nejzajímavější, nejpraktičtější a nejsrozumitelnější informace. Budu rád, pokud si je se zájmem přečtete nově i zde na Onefit.cz.“

Karel Šedivý,
člen týmu ONEfit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *