Jak si připravit proteinový chléb

Jak si připravit proteinový chléb

Asi každý známe tu klasickou snídani, kdy ráno vstaneme, namažeme si chleba nebo rohlík (bílé pečivo) máslem, na to dáme šunku, sýr a snídaně je hotová. Takováto snídaně je sice chutná a rychlá, ale do zdravého životního stylu a fitness receptů moc nezapadá. Tělo potřebuje ráno dostat dávku nutričně hodnotného jídla, a proto jsme si vyzkoušeli připravit chléb plného proteinů, zdravých tuků a sacharidů. K výrobě jsme použili instantní směs na proteinový chléb od firmy Casfood. Co všechno tato směs obsahuje, se můžete podívat přímo na detail produktu.

Suroviny pro přípravu chleba

Hlavní složkou je samozřejmě samotná směs, dále 270 ml vody a 15 g kokosového tuku a vaše chuťové buňky. Nic dalšího k tomu není potřeba.

Jak si přípravit těsto

Samotná příprava je velmi snadná, rychlá a zvládne ji i ten, který si v kuchyni udělá maximálně tak kávu nebo čaj. Hlavně si fitnsss chleba můžete připravit, i když vaše kuchyň není vybavena domácí pekárnou. Postačí vám k tomu pouze trouba. Všechny ingredience smícháme dohromady a vytvoříme těsto. To je otázka 5 min., ani ne. My jsme z jednoho těsta udělali jeden větší chléb, doporučujeme však udělat 2 menší, aby se těsto v troubě udělalo.

Proteinový chléb od Casfood | onefit.cz Casfood Proteinový chléb | onefit.cz

Těsto dáme na plech, na němž jsme měli pečící papír a to celé vložíme do předem rozehřáté trouby na 220 stupňů. V této teplotě pečeme cca 10 min. a pak teplotu stáhneme na 160-170 stupňů a pečeme dalších 15 min. Do trouby pod plech vložte ještě další plech nebo mísu se 100-200 ml vody, která bude tvořit páru. Chléb pak vytáhneme a necháme vychladnout.

Casfood - Proteinový chléb | onefit.cz Casfood Proteinový chléb | onefit.cz

Casfood Proteinový chléb | onefit.cz

Určitě si pochutnáte

I když je zdravý chléb menšího vzrůstu, 2-4 lidi to zasytí a hlavně si na něm opravdu pochutnáte a bez větších výčitek. Takový chléb pomazaný s arašídovým máslem by nebyl vůbec špatný.

Přejeme vám dobrou chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *