Jak urychlit spalování tuků – užitečná pravidla

Jak urychlit spalování tuků – užitečná pravidla

Spalovat tuky není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Proto se mnoho lidí dopouští velmi častých a zásadních chyb. Někdo se snaží snížit váhu za cenu hladovění, což můžeme považovat za obrovskou chybu. Někdo se při slovu dieta pomalu křižuje, jako by viděl čerta na zdi. Ale proč? Možná bych to slovem dieta ani nenazýval. Jedná se spíše o změnu ve stravovacích návycích, které jste doposud měli, výběr kvalitních potravin apod.

Přečtěte si několik základních doporučení, kterých byste se měli při spalování tuků, držet.

Vytvářejte si návyky od 1. dne vaší cesty za vysněnou postavou

Získání štíhlé postavy je snadné, pokud si ovšem vytvoříte potřebné návyky. Zůstaňte velmi důslední a zaměřte se během prvních 4 týdnů na opravdu striktní dodržování vašeho jídelníčku, čímž si vytvoříte stravovací návyky, které jsou klíčem ke spalování tuků. Věřte, že právě tyto 4 týdny jsou nejdůležitější pro váš úspěch. Udělejte několik malých obětí na začátku, a vaše cesta za vysněnou postavou bude mnohem méně stresující, bude to prostě zvyk.

Stejně tak jako na váš vzhled se zaměřte i na vaše zdraví

Je-li vaše tělo zdravé, bude fungovat mnohem lépe, a vy se také budete cítit lépe, vaše regenerace i váš metabolismus budou rychlejší. Globálním problémem je totiž to, že příliš mnoho lidí se zaměřují pouze na vzhled, za cenu zdraví, takže vaše strava by měla být nabitá antioxidanty, vitaminy, minerály a dalšími zdraví prospěšnými potravinami, či doplňky výživy.

Jak urychlit spalování tuků - užitečná pravidla | onefit.cz

Rozmanitost stravy

Rozmanitost stravy při redukční dietě je velmi důležitá. Tolik potraviny mají základní živiny potřebné pro základní tělesné funkce. Jíst pouze bílky a kuřecí prsa, je receptem na katastrofu. Vaše tělo potřebuje celou řadu aminokyselin, aby fungovalo, neznečišťovalo se, atd. Červená masa mají nejlepší výživové profily, takže nezapomínejte jíst i červené maso

Neodstraňujte kompletně ze své stravy tuky

Všechny tuky nezpůsobují tloustnutí. Lidské tělo potřebuje již od prvních pravěkých generací tuky k tomu, aby přežilo a správně fungovalo. Tuky však do jídelníčku zařazujte s rozmyslem. Různorodost je dobrý nápad, i při vyběru tuků. Dobře vyvážený stravovací plán by měl obsahovat omega-3, 6, 9, MCT, a dokonce i malé procento nasycených tuků.

Pro efektivní podporu spalování tuků a zlepšení fyzické a psychické výkonnosti užívejte spalovače tuků

Kvalitní spánek je cesta k úspěchu

Pokud trénujete, musíte i správně regenerovat. Pokud spíte v průměru méně jak 6-8 hodin denně, vaše tělo nemá šanci na pořádné zotavení. Hladina kortizolu ve vašem těle je stále zvýšená. Což není dobré, neboť kortizol je katabolický hormon, rozkládající svalovou tkáň.

Různorodost kardio cvičení, neboli aerobních aktivit

Různé kardio cvičení, vám také zapojí různé svalové části. Dělat stejnou věc znovu a znovu vás může začít nudit, a také rychle ztrácí svou účinnost. Různorodost aerobních aktivit pomůže v cestě za pálením podkožního tuku, ať už se to týká zvoleného cvičení (např. rotoped, stepper, kolečkové brusle, chodící pás, eliptical a další), či zvolené intenzity (např. HIIT, 60 % maximální tepové frekvence po celou dobu kardio tréninku, záměrné kolísání intenzity, atd.), neboť cílem je vlastně vaše tělo neustále šokovat a tím mu dávat podmět k tomu, aby pálilo tuky.

Maria Pomerantseva - pravidla při spalování tuků

Naplánujte si strategicky svojí cestu za pálením tuků

Rozvrhněte si svůj tréninkový plán. Postupně se snažte každý týden mírně zvyšovat zátěž, ať už se to týká přidávání zdvihaných vah, či snižování doby odpočinku mezi jednotlivými sériemi cviků. Avšak vše hezky pěkně krůček po krůčku. Příliš mnoho lidí vypotřebuje totiž všechny své trumfy příliš brzy a jejich tělo pak přestane reagovat na to, co dělají.

Zabraňte ztrátě svalové hmoty pomocí větvených aminokyselin BCAA, které rapidně urychlují regeneraci po sportovní zátěži a napomáhají při spalování tuků. Více o větvených aminokyselinách se můžete dočíst v tomto článku.

Držte se rad jednoho zkušeného člověka

Existují tisíce způsobů, jak dostat někoho do požadované formy. Všechny, tyto způsoby mohou fungovat. To však ale neznamená, že jsou optimální. V ideálním případě vyberte jednu osobu, která zná problematiku velmi dobře, a držte se rad této osoby, neboť míchání rad od více lidí, či několika různých metod může být absolutně neefektivní.

Správně zvolená sportovní výživa

Na cestě ke spálení potřebného tuku, byste si měli rozhodně pomoci i správně zvolenou suplementací, ať už to jsou spalovače tuků podporující odbourávání podkožního tuku, či doplňky pro lepší regeneraci jako jsou větvené aminokyseliny, glutamin, nebo doplnění energie a zvýšení bílkovin pomocí proteinových nápojů. 

Matěj Ryšavý | onefit.cz„Nejen moji snahou, ale také snahou internetového obchodu onefit.cz, je svým zákazníkům předávat kvalitní užitečné rady a informace, které jim pomohou přiblížit se ke svým sportovním cílům z jakéhokoliv odvětví a na jakékoliv úrovni. A protože informací není nikdy dost, můžete je čerpat z našich článků, recenzí, receptů a videí, které pro vás pravidelně připravujeme. “

Matěj Ryšavý,
člen týmu ONEfit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *