Nejúčinnější cviky na břicho – část 1.

Nejúčinnější cviky na břicho - část 1.

Stejně jako lýtka patří i břicho mezi svalové partie, které se po zátěži okysličují. Tato vlastnost je velice významná. Jakmile přestanete sval zatěžovat, rychle se naplní kyslíkem a tím může lépe docházet k regeneraci. Jak tedy takovou informaci využít a proč by nás vůbec měla zajímat? Všechny svaly, které se rychle okysličují potřebují specifický typ stimulace, aby mohly být v maximální kondici.

Pavel Samek | onefit.cz

tréninku břišních svalů to znamená, že musíte provádět vyšší počet opakování. Ve většině případů takový druh tréninku ani nevyžaduje použití nějaké zátěže. Chce to především pravidelný a intenzivní trénink.
Kvalita břišních svalů bude rozhodně zahrnovat více než tři cviky. Jediný způsob, jak rychle dosáhnout požadovaných výsledků, je provádět tyto cviky pravidelně a vytrvale. Když budete provádět cviky na břišní svaly jednou či dvakrát týdně, nebude to stát za nic.

Cvičte břišní svaly na začátku tréninku

Mnoho lidí již přišlo na to, že trénink břišních svalů se výtečně hodí na závěr tréninku nějaké rozsáhlejší partie.

Potřebujete poradit, jak zdravě zhubnout? Sledujte naši 90denní výzvu s ONEfit.cz.

Pokud je ale váš trénink příliš tvrdý a náročný, zjistíte možná, že na jeho konci již nemáte dostatek energie na to, abyste ještě odcvičili daný počet sérií a opakování na břicho. V tomto případě bystě měli dát této partii přednost a procvičit ji jako první. Budete tedy břicho procvičovat na začátku tréninku místo na konci. Samozřejmě, že byste potom měli normálně odcvičit svůj trénink nohou nebo dalších partií. Pokud budete cvičit správně, neměl by vám trénink břicha zabrat více než 20 min. Jestliže budete dostatečně kreativní, můžete využívat nejrůznějších metod, jako jsou supersérie či gigantické série. Ty skvěle pomáhají stimulovat růst, rýsovaní a zpevnění břicha. Zkuste tedy dát svému tréninku břicha přednost a uvidíte, že výsledky se dostaví. V následujícím článku pod názvem Cviky na břicho – jakých chyb se často dopouštíme, si ukážeme velmi časté chyby, které nás brzdí v rozvoji břišních svalů.

Nezapomeňte zvolit vhodnout sportovní výživu, která vám pomůže přiblížit se k vašemu cíli

Spalovače tuků

Fitco L-Carnitine 100 000 | onefit.cz

Lion Nutrition Ultra Cutter 100 tablet

Musclesport Caffeine+Synephrine 90 kapslí

Musclesport Caffeine+Synephrine 90 kapslí

ATP Nutrition Carnitine 150000 1000 ml

ATP Nutrition Carnitine 150000 1000 ml

Proteinové nápoje

Lion Nutrition 100% Whey Protein 2000 g

Lion Nutrition 100% Whey Protein 2 kg

ATP Nutrition 100% Pure Whey Protein 2270g

ATP Nutrition 100% Pure Whey Protein 2270g

Prom-in CFM Evolution 2250 gProm-in CFM Evolution 2250 g

Aminokyseliny – BCAA

Prom-in BCAA Synergy 550 g | onefit.czProm-in BCAA Synergy 550 g Lion Nutrition Ultra Strong BCAA 150 tablet

Lion Nutrition Ultra Strong BCAA 150 tablet

ATP Nutrition BCAA Max 250 kapslí

ATP Nutrition BCAA Max 250 kapslí

Překonejte svou lenost a mějte velké odhodlání

Musíte se ovšem přenést přes spoustu překážek. Ne každý máme perfektní metabolismus, nebo skvělou tělesnou strukturu. Ovšem, každý jsme schopni dosáhnout určitých výsledků, ale musíme mít dostatek úsilí s tím něco dělat. Jakmile jednou najdete způsob, kterým se vám začne dařit uskutečňovat některé změny, budete připraveni překonávat všechna úskalí. Všichni v sobě máme něco, co nám pomáhá usilovat o změny a dosahovat výsledků. Občas se mohou objevit i pocity beznaděje. Těm se ale okamžitě vyhněte a pomyslete na váš cíl, který jste si dali. Není na co čekat, zde výmluvy a lenost neplatí. Bez práce a dostatečného úsilí, nedosáhnete svých výsledků. Nesmíte také zapomínat na další velmi důležitý aspekt a tím je stravovaní. Na to mnozí lidé často zapomínají. Mají sice vypracované břišní svalstvo, ale pod 5cm vrstvou tuku. Pokud se ho chcete zbavit, musíte upravit svoje stravovací návyky. Jíst pravidelně, vyřadit některé potraviny jako jsou sladkosti, bílé pečivo, uzeniny, smažená jídla apod. O tom si ale řekneme v příštím článku.

Cviků na břicho je mnoho, proto jsme jich vybrali jen několik. Postupem času budeme určitě zveřejňovat další a další. Cviky jsme rozdělili do tří skupin: na spodní část břicha, na horní část břicha a šikmé břišní svaly. V dnešním článku si ukážeme cviky na spodní břicho. Všechny cviky jsou vhodné nejen ke zhubnutí břicha, ale také pro vyrýsování, tvarování a rozvoj

Cviky na spodní část břicha

Zvedání nohou ve visu

Jedná se o poměrně náročný cvik, ale dokáže perfektně zatížit spodní část břicha.

Postup

Chytneme se nějaké tyče, nejlépe shybovací zhruba na šíři ramen nebo klidně i širší a prověsíme se. Nohy by se neměly dotýkat země. Poté budeme zvedat nohy do roviny. Pokud cvik bude pro vás moc náročný, můžete ho pro začátek provádět s pokrčenými koleny. Obzvlášť u tohoto cviku se může stát, že vaše břišní svaly vydrží více než váš úchop. Proto, pokud se neudržíte, můžete použít háky nebo trhačky. Zkuste provést alespoň 15 opakování po 4 sériích. Někomu to nemusí jít hned, ale nezoufejte, protože při dalším tréninku to bude zase o chlup lepší. Nezapomeňte také na správné dýchání, které je velmi důležité pro kontrakci svalů. Při natažených nohou bude nádech, při přítahu nohou výdech.

Matěj Ryšavý - Nejúčinnější cviky na břicho | onefit.czZačátek Matěj Ryšavý - Nejúčinnější cviky na břicho | onefit.czKonec

Přítahy kolen na nakloněné lavici

Opět jeden z mnoha cviků, které zatěžují převážně spodní část břicha.

Postup

Lehněte si na nakloněnou cca 45stupňovou lavičku tak, aby nohy směřovaly dolů. Záda budou poležená na podložce a kolena pokrčená. Poté z pokrčených kolen budeme nohy natahovat a opět přitahovat k sobě. Nohy však nepokládejte na podložku. Nadechujeme se při natažení nohou, vydechujeme při přítahu kolen k tělu.

Matěj Ryšavý - Nejúčinnější cviky na břicho | onefit.czZačátek Matěj Ryšavý - Nejúčinnější cviky na břicho | onefit.czStřední fáze Matěj Ryšavý - Nejúčinnější cviky na břicho | onefit.czKonec

Zdvihy nohou vleže na rovné lavici

Tento cvik se zaměřuje na spodní část břicha a není tak náročný jako ty předchozí.

Postup

Lehneme si na rovnou lavičku tak, aby naše hýždě byly na hraně lavičky. Poté zvedneme nohy do pravého úhlu a budeme je, natažené, spouštět dolů a opět je zvedat do pravého úhlu. Dávejte si však pozor, nohy by neměly být spuštěny pod úroveň lavičky, neboť byste mohly cítit bolesti ve spodní části zad. Pokud si chcete cvik trochu více vyšperkovat, můžete při zvednutí nohou zvednout z podložky i hýždě. Dojde tak k většímu zatížení a kontrakci břišních svalů. Výdech je při přítahu.

Matěj Ryšavý - Nejúčinnější cviky na břicho | onefit.czZačátek Matěj Ryšavý - Nejúčinnější cviky na břicho | onefit.czStřední fáze Matěj Ryšavý - Nejúčinnější cviky na břicho | onefit.czKonec

Křížení nohou vleže

Postup

Lehneme si na záda na zem, nejlépe na nějakou měkčí podložku. Natáhneme nohy do cca 30cm výšky, dlaně si dáme pod hýždě a budeme se snažit střídavě křížit nohy jednu přes druhou. Zkuste provádět pod dobu 30 sec a pak si odpočiňte. Po krátké pauzičce opakujte.

Petr Hybler - Nejúčinnější cviky na břicho | onefit.cz Petr Hybler - Nejúčinnější cviky na břicho | onefit.cz Petr Hybler - Nejúčinnější cviky na břicho | onefit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *